; charset=UTF-8" /> Blog de blogosfera romaneasca » Blog Archive » Rezultat semifinala EURO 2008 – Germania-Turcia

Rezultat semifinala EURO 2008 – Germania-Turcia

In prima semifinala, la Basel – Germania – Turcia – 3-2, dupa un meci nebun in care turcii au deschis scorul, apoi au egalat nemtii in 4 minute (situatie cam ca la meciul nostru cu Italia – adica turcii s-au relaxat putin dupa gol). A urmat a doua repriza, nemtii au majorat, iar turcii au ripostat dupa ceva timp, aducand iar scorul la egal. Numai ca in min. 90, dupa cateva graseli in timpul meciului, Lahm s-a razbunat si a adus nemtii in avantaj.
Dupa mine, Germania nu a prea aratat nimic in meciul asta, iar turcii au fost superiori (pana si la statistici).

Tags: , , , , , , , , ,

1. 1 Trackback(s)

2. Jul 7, 2010: Pentru semifinala de diseara | Joiner.ro - Indexare gratuita feed-uri RSS